Zdrowie

Tabletki na odchudzanie i tłuszczyk z brzucha znika?

Szukając sposobów na ładniejszą sylwetkę bardzo często zapędzamy się w kozi róg jakim bez wątpienia w tej dziedzinie jest farmakologiczna redukcja nadwagi. Dlaczego zdecydowanie lepsze od tabletek na odchudzanie będzie wykorzystanie diety?

Tabletki na odchudzanie – dlaczego nie warto ich stosować?

W ostatnim wpisie opisaliśmy przyczyny nadwagi i skutki, które może powodować otyłość – to niebezpieczna i podstępna choroba, która może niszczyć nasz organizm od środka powodując ogromne szkody dla naszego zdrowia.

Tabletki na odchudzanie mają być panaceum na wszystko co związane z nadwagą ale bardzo często nie są w stanie zapewnić nam efektów obiecywanych przez producentów.

tabletki na odchudzanie - efekty pokazywane przez producentów
Czy można uzyskać takie efekty stosując tabletki na odchudzanie? Jest to raczej wątpliwe!

Łatwo nabrać się na hasła reklamowe firm, które reklamują swoje produkty – hasła „10kg mniej w dwa tygodnie” robią wrażenie na większości z nas, jeśli do tego zobaczymy fajne zdjęcie zaczynamy zastanawiać się nad zakupem, często rzeczywistość nie jest już tak kolorowa jak reklama w tv!

Co gorsza nawet jeśli dany preparat jest faktycznie skuteczny i powoduje redukcję wagi to problem pojawia się w momencie, gdy stwierdzimy, że nasza waga jest już dla nas akceptowalna. Kończymy stosowanie tabletek i pojawia się spore rozczarowanie i ogromny problem, którym dla wielu osób jest…

Efekt jojo – koniec kuracji = początek nagłego wzrostu wagi

Efekt jojo to nic innego ja powrót do poprzedniej wagi, często z nawiązką kilku kilogramów. Jest on szczególnie zauważalny u osób, które wspomagają proces odchudzania głodówkami albo środkami farmakologicznymi. Dlaczego tak się dzieje?

Stosując głodówkę/tabletki na odchudzanie sprawiamy, że organizm zaczyna chudnąć szybciej a my ciągle dostarczamy mu taką samą porcję kalorii. Efekty pojawiają się szybko a my jesteśmy zadowoleni z efektów.

Któregoś dnia widzimy, że nasza sylwetka jest już dobra i odstawiamy tabletki na odchudzanie czy kolejną cud dietę na półkę. Co się dzieje? Nasza waga szybko zaczyna wracać do poprzedniej wartości bo nie ma już wspomagacza, który blokował wchłanianie tłuszczu lub przyspieszał metabolizm.

efekt jojo
Efekt jojo – zmora osób, które stosują tabletki na odchudzanie

Bardzo często taki powrót do dawnej wagi bywa bardzo bolesny bo w kilka chwil tracimy to, na co pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Pojawia się ogromne rozczarowanie i zniechęcenie, które bardzo często jest zajadane słodyczami. To z kolei prowadzi do jeszcze większej nadwagi i błędne koło się zamyka!

Nie jesteśmy w stanie schudnąć bo…

Zmiana diety to podstawa, od której należy zacząć odchudzanie

Tego nie przeskoczymy – tabletki na odchudzanie nie są takie złe, bo mogą przyspieszyć efekt i wzmocnić naszą motywację. Należy je jednak stosować z rozwagą. Jeśli wykorzystamy je w odpowiedni osób rozpoczynając nasz plan na odchudzanie od przygotowania diety to będziemy zadowoleni z efektów, które nie dość, że będą szybkie, to jeszcze trwałe.

Takie podejście do odchudzania sprawi, że do minimum zredukujemy możliwość wystąpienia efektu jojo – tak niechcianego powrotu do wagi sprzed odchudzania!

Jak zaplanować właściwą dietę? Bez wątpienia najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalisty – dietetyk bez trudu przygotuje dla ciebie plan żywieniowy, który zapewni zdrowe i bezpieczne pozbycie się tak niechcianej tkanki tłuszczowej z naszego brzucha, ud, czy pośladków. Dzięki temu będziemy mogli się skupić na przygotowywaniu posiłków a nie ciągłym zastanawianiu czy coś jest zdrowe, czy lepiej się tego wystrzegać.

Oczywiście dietę można układać samemu – nie jest to nic skomplikowanego i jeśli poświęcisz odrobinę czasu na przygotowanie planu to również efekty będą bardzo dobre!

Czy warto stosować tabletki na odchudzanie?

Odpowiedź jak zwykle nie może być jednoznaczna. Warto ale pod pewnymi warunkami! Jeśli jesteś osobą, która wie po co to robi, jeśli masz w sobie determinację i chcesz w końcu wygrać z nadwagą to z całą pewnością poradzisz sobie bez tabletek odchudzających.

jeśli jednak wiesz, że należysz do osób, które szybko się zniechęcają i potrzebujesz wymiernych efektów, by trwać w diecie i zmusić się do aktywności fizycznej to być może warto zastanowić się nad wspomaganiem tabletkami. Pamiętaj jednak, by wybierać bezpieczne i przebadanie suplementy, które nie mają w sobie szkodliwych dla zdrowia substancji i będą całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Niestety w sieci kupić można różne dziwne wynalazki takie jak tabletki z jajem tasiemca – stosowanie takich rzeczy może doprowadzić nasz organizm do totalnego wyniszczenia i niepotrzebnych problemów zdrowotnych.

Tabletki na odchudzanie z apteki czy drogerii, które wybrać?

Przed zakupem musisz wiedzieć, że preparaty na odchudzanie można podzielić na:

  • apteczne – te kupimy wyłącznie na receptę, którą musi wypisać nam specjalista,
  • sklepowe – tzw. suplementy, bazują we większości na ziołach i składnikach naturalnych.

Jeśli nie cierpisz na chorobliwą otyłość to prawdopodobnie nie masz szans na leczenie z wykorzystaniem leków na odchudzanie z apteki. W takim przypadku pozostaje wspieranie organizmu suplementami, które zawierają w swoim składzie wyciągi z ziół i naturalne minerały i witaminy. Nie są one wcale takie złe bo mogą np. przyspieszyć metabolizm lub zmniejszyć odczucie głodu.

To przekłada się na całkiem przyzwoite jak na takie środki efekty.

Podsumowując decyzja o tym, czy warto korzystać z tabletek na odchudzanie musi być podjęta w twojej głowie. To ty wiesz czego potrzeba ci, by osiągnąć sukces w odchudzaniu i zapewnić sobie piękną sylwetkę bez efektu jojo!