Zdrowie

Czy piwo tuczy? Można od niego przytyć?

Piwo przez wielu z nas nie uważane jest za alkohol. Niestety nie jest to prawdą! Picie piwa w nadmiarze jest szkodliwe dla naszego zdrowia ale czy jedno lub dwa piwa przed snem sprawią, że zaczniemy tyć? Czy piwo tuczy? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

Czym jest piwo i dlaczego jest… niezdrowe?

Piwo to napój alkoholowy, który powstaje w wyniku fermentacji. Piwo jest najstarszym i chyba najczęściej spożywanym napojem alkoholowym nie tylko w naszym kraju. W składzie piwa znaleźć możemy słód jęczmienny, chmiel, drożdże piwowarskie i wodę. Można powiedzieć – sama natura. Dlaczego więc picie piwa może prowadzić do poważnych konsekwencji?

Wszystko przez alkohol, który jest zawarty w piwie właśnie. Alkohol wpływa na rozwój takich chorób jak:

  • nowotwory jamy ustnej, gardła, trzustki oraz jelita grubego,
  • marskości wątroby,
  • stłuszczenia wątroby,
  • przewlekłego i ostrego zapalenia trzustki,
  • chorób neurodegeneracyjne.

Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do uzależnienia. Choć dla wielu piwo to nie alkohol – badania pokazując zupełnie coś innego! Piwo tak samo źle wpływa na nasze zdrowie jak mocniejsze trunki. Oczywiście okazjonalne picie piwa nam nie zaszkodzi ale większe ilości owszem! Jak jednak ma się picie piwa do otyłości? Czy spożywanie tego trunku tuczy?
picie piwa nie tylko tuczy, jest także niezdrowe!

Czy piwo tuczy?

Picie piwa dostarcza naszemu organizmowi tak zwanych pustych kalorii. Mają one tą wadę, że nie powodują ani uczucia sytości, ani nie dostarczają nam cennych składników pokarmowych.

Pijąc jedno pół litrowe piwo przed snem dostarczamy organizmowi około 200 kcal. Wydawać się może, że to stosunkowo niewiele jednak są to kalorie, które przyjmujemy niejako obok posiłków. Co więcej wiele osób nie kończy na jednym piwie i pije 2-3 butelki złotego trunku każdego dnia. Czy takie spożywanie piwa może tuczyć? Oczywiście, że tak!

Polecamy: Czy tabletki na odchudzanie pomogą mi pozbyć się nadwagi?

Kolejnym problemem spożywania piwa jest fakt, że pobudza ono apetyt. Niestety bardzo często po wypiciu nawet niewielkiej ilości piwa mamy ochotę na niezdrową przekąskę. To z kolei prowadzi  do szybko rozwijającej się nadwagi. Jak sam widzisz piwo może tuczyć nie tylko ze względu na fakt, że zawiera określoną ilość kalorii. Problemem jest również pobudzenie apetytu.

Oprócz wszystkich negatywnych właściwości piwa znajdują się również pozytywy – piwo jest moczopędne i powoduje oczyszczanie nerek i przewodów moczowych. Spożywanie go okazjonalnie i w niewielkich ilościach nie powinno więc nam specjalnie szkodzić.

Piwo nie tylko tuczy ale także źle wpływa na męską erekcję – warto więc zastanowić się czy jego nadużywanie nie będzie prowadzić do wstydliwych problemów w łóżku.

Czy piwo bezalkoholowe zawiera mniej kalorii?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się piwa bezalkoholowe – tzw. 0%. Posiadają podobny smak, są orzeźwiające i jak pokazują statystyki wybieramy je coraz częściej. Czy takie piwo jest zdrowsze?

Oczywiście, że tak – piwo bezalkoholowe pozbawione jest największego „problemu” piwa czyli alkoholu. Taki trunek jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem ale czy można go bez obaw pić na diecie odchudzającej?

Niekoniecznie! Piwa bezalkoholowe zawierają tylko trochę mniej kalorii – jedno takie piwo dostarczy nam około 150kcal – pijąc 2-3 piwa dziennie dorzucamy do bilansu kalorycznego sporą porcję pustych kalorii. Piwo bezalkoholowe również może tuczyć.

Czy koniecznie trzeba więc zrezygnować z picia piwa? Niekoniecznie, okazjonalne picie alkoholu nie zrujnuje naszego zdrowia i nie spowoduje, że zaczniemy tyć. Również na diecie nie powinno zaszkodzić, pod warunkiem, że nie będziemy go nadużywać. Jedno czy dwa piwa w miesiącu jeszcze nikomu nie zaszkodziły!